دکتر واحدیان
دکتر واحدیان
دکتر واحدیان دکتر واحدیان
دکتر واحدیان
دکتر واحدیان
دکتر واحدیان

اطلاعاتی برای بیماران به منظور درمان رگ های عنکبوتی

در برخی افراد وجود رگ های عنکبوتی –رگ های خونی ریز قرمزرنگ متمایل به آبی - که روی ران و ساق پاها دیده می شوند، به طور چشمگیری ظاهر پاها را خراب می کنند. بیش از 70 درصد خانم ها رگ های عنکبوتی دارند و از وجود آن ها رنج می برند.

 
kk
 

- رگ های عنکبوتی:

رگ های عنکبوتی از ملایم ترین نوع مشکلات عروقی است؛ آن ها می توانند به طور مشخص به عنوان رگ های منبسط شده در زیرپوست دیده شوند. بیشتر افراد نمی دانند که این مشکل به راحتی، به سرعت و به طور کامل با آخرین روش های درمانی برطرف می شوند.

- رگ های عنکبوتی فقط یک مشکل زیبایی نیست!

رگ های عنکبوتی اغلب اولین نشانه قابل مشاهده از رگ های ضعیف هستند که ممکن است با گذر زمان بدتر شوند. بعد از چند سال، یک ضعف ذاتی در بافت همبند ممکن است منجر به منبسط شدن رگ ها شود و در نتیجه رگ های واریسی را ایجاد کند.

رگ های واریسی نباید بی ضرر در نظر گرفته شوند و اگر به مدت طولانی درمان نشوند اغلب باعث مشکلات جدی مانند التهاب رگ ها، صدمات پوستی و ترومبوز می شوند. برای جلوگیری از این عوارض، باید با متخصص مشورت کنید و اگر نیاز باشد تحت درمان قرار بگیرید.

کارهایی که شما می توانید انجام دهید!

اغلب برای درمان این نوع رگ ها کارهای زیادی انجام می دهند مانند مصرف کرم ها و محصولات آنتی سلولیت، ماساژ و انجام تمرینات مخصوص پا. در صورتی که این کارها با روند درمانی خاصی که برای برداشتن رگ های عنکبوتی نیاز است، کاملا متفاوت است. یکی از روش های درمانی، میکرواسکلروتراپی است. اسکلرولینگ (محو کردن) این رگ های ریز بالای 90 درصد بهبودی را در پی دارد.

میکرواسکلروتراپی

میکرواسکلروتراپی یک عمل مطمئن و آزموده است که به بیمار اجازه درمان رگ های عنکبوتی ناخوشایند و رگ های ریز واریسی در پاها را بدون لیزر، عمل یا بیهوشی می دهد. این عمل تنها 10-15 دقیقه طول می کشد. این روش خاص باعث می شودکه دیواره درونی رگ های منبسط شده، واکنش نشان دهند و به یکدیگر بچسبند. بعدا آن ها توسط بدن به طور طبیعی جذب شده و به مرور زمان محو می شوند.

 
kk
 

از دکتر خود بخواهید!

میکرواسکلروتراپی به منظور غلبه بر رگ های عنکبوتی، تکنیکی است که توسط دکتر برای بهبود ظاهر و سلامت پاهای شما پیشنهاد می شود. به عنوان بخشی از درمان، دکتر رگ های شما را به طور کامل بررسی خواهد کرد.

برای پیشگیری چه می توان کرد؟

در کنار یک رژیم متعادل سالم، شما باید بیشتر روی تمریناتی که باعث تحرک عضلات ساق پا شود تمرکز کنید مانند دویدن آهسته، شنا کردن و دوچرخه سواری. حمام آبگرم و سرد منظم نیز برای رگ های خونی مناسب است.اگر مجبورید در طول روز مدت زیادی بنشینید، باید شب چند دقیقه پاهای خود را بالا نگه دارید.

قانون اصلی: پیاده روی و دراز کشیدن بهتر از نشستن و ایستادن است.

از طرف دیگر، باید از حمام آبگرم طولانی، نشستن طولانی در سونا، حمام آفتاب داغ و هر چه که باعث منبسط شدن رگ ها می شود، پرهیز کنید. سعی کنید کاری انجام ندهید که فشار غیر ضروری روی بافت همبند ایجاد شود.

از دکتر خود درباره رگ های عنکبوتی و درمان احتمالی آن ها سوال کنید.

 
kk