دکتر واحدیان
دکتر واحدیان
دکتر واحدیان دکتر واحدیان
دکتر واحدیان
دکتر واحدیان
دکتر واحدیان

راهنمایی ساده برای compression therapy

 
kk
 

بهتر است جوراب یا جوراب شلواری واریس خود را صبح بعد از بیدار شدن بپوشید چون در این زمان جریان خون در پاهای شما خیلی کمتر است. به شما پیشنهاد می دهیم که قبل از پوشیدن جوراب، از دستکش های ابریشمی استفاده کنید. این دستکش ها برای فرم دهی جوراب روی پای شما فوق العاده هستند و همچنین از آسیب رساندن انگشتر و ناخن ها به بافت حساس جوراب جلوگیری می کند. برای باز کردن پنجه جوراب می توانید از جوراب هدایت کننده* موجود در بسته محصول استفاده کنید.

 
kk
 

* جوراب های هدایت کننده در هر دو حالت جوراب یا جوراب شلواری موجود است و برای باز و بسته کردن پنجه جوراب کاربرد دارد. این جوراب ها برای هر سایز یا هر شکل پا تولید شده است. آن ها سبک، ضد آب و مقاوم هستند. مسئول فروش جوراب، استفاده صحیح از آن را به شما نشان خواهد داد.

روش پوشیدن جوراب های واریس:

1- بخش ساق جوراب به جز بخش روی پا را پشت و رو کنید.

 
kk
 

2- با کمک دست ها، بخش روی جوراب را باز کرده و پای خود را تا پاشنه درون جوراب قرار دهید.

 
kk
 

3- بخش ساق جوراب را مجددا روی خودش تا بزنید و بخش روی پا را تا پاشنه بالا بکشید.

 
kk
 

4- اکنون جوراب را به سمت زانو بکشید و با کف دست آن را روی پایتان شکل دهید. بهتر است جوراب را از بخش بالایی تحت کشش قرار ندهید.

 
kk
 

نکته: نوار بالایی را قبل از پوشیدن جوراب تا بزنید .

5- جوراب شلواری واریس: این جوراب ها را نیز به جز بخش روی پا، پشت و رو کرده و بخش ساق را فقط تا زیر زانو به آرامی بالا بکشید. همانطور که در بالا گفته شد.

 
kk
 

6- برای پای دوم نیز همین کار را انجام دهید.

 
kk
 

7- زمانیکه جوراب هر دو پا را پوشیدید، بقیه بخش های جوراب را برگردانید و به تدریج هر دو را به سمت بالا بکشید و با کف دست جوراب را صاف کنید.

 
kk
 

8- سپس بخش شکمی جوراب را تا دور کمر بالا بکشید. مطمئن شوید که فاق جوراب درست قرار گرفته باشد.

نکته: بخش ساق جوراب واریس را نباید در جهت طول بیش از حد کشید.

 
kk
 

چگونه از جوراب های واریس خود مراقبت نمایید؟

- جوراب های خود را هر روز بشویید:

مطمئن باشید که خاصیت کشسان جوراب ها برای مدت طولانی حفظ می شود. پوست های مرده و ذرات گرد و غبار محیط، تاثیر منفی روی تاروپود جوراب ها دارد.

- جوراب های شما امکان شستشو در ماشین لباس شویی با دور ملایم (حداکثر تا دمای 40 درجه) را دارند. نباید از نرم کننده لباس استفاده شود.

- اگر می خواهید شستشو با دست انجام شود، باید به طور کامل در آب فرو برده شود و فشرده نشود.

- بهتر است که جوراب ها قبل از شستشو پشت و رو شوند.

- در صورت وجود چسبک (ولکرو) باید قبل از شستشو به هم چسبیده باشند.

- برای کاهش زمان خشک شدن، می توانید جوراب ها را بین یک پارچه حوله ای ضخیم قرار دهید. آن را محکم جمع کرده و فشار دهید. سپس آن را آویزان کنید. جوراب را بین حوله جا نگذارید و برای خشک شدن، در مقابل آفتاب یا روی بخاری قرار ندهید.

اگر از خشک کن استفاده می کنید، بهتر است روی تنظیمات ملایم قرار دهید. محصولاتی که ترکیب کتانی داشته باشند در مقابل خشک کن ها مقاوم نیستند.

- برای مراقبت بهتر از جوراب ها، از مواد شوینده برای شستن جوراب استفاده نکنید و به دستورات روی بسته جوراب توجه کنید.